KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8759085
*
nr 875 9085
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1938-40, Landskap, motivet: 19x30
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 18:25:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 875 9085
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1938-40, Landskap, motivet: 19x30
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 18:25:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



